Publiczne toalety - jakie dyspensery wybrać?

Publiczne toalety – jakie dyspensery wybrać?

Wybierane do publicznych toalet dozowniki do mydła muszą odznaczać się pakietem pewnych cech. Dzięki nim inwestor będzie miał pewność, że niezawodnie spiszą się one na przestrzeni wielu lat. Na co zatem należy zwracać uwagę, podczas kupowania dozowników łazienkowych? 

Wytrzymały materiał to podstawa 

Kupowane do obiektów publicznych dozowniki do mydła powinny być przede wszystkim wytrzymałe oraz odporne na częstą eksploatację. Świetnie w tym przypadku sprawdzą się modele:

  • wykonane ze stali – dostępne są one w wersji matowej, jak i polerowanej. Bardzo dobrze prezentują się w nowoczesnych łazienkach i designersko współgrają z przestrzenią. Tego typu pojemniki na mydło odporne są na uderzenia, czy też wgniecenia. Dzięki temu, że przykręca się je do ściany, z pewnością stawią czoła ewentualnym próbom kradzieży, 
  • wykonane z plastiku – wbrew pozorom plastikowe dozowniki do mydła w płynie są bardzo wytrzymałe i dostępne w wielu rodzajach oraz kolorach. Łatwo jest je również utrzymać w czystości

Odpowiednia objętość dozowników do mydła 

Dostępne na rynku dozowniki do mydła można zakupić o różnej wielkości. Mogą one mieć od 500 ml do 1000 ml objętości. Powinno się je wybierać na podstawie natężenia ruchu oraz możliwości pomieszczenia. Warto nad tą kwestią się dokładnie zastanowić, gdyż:

  • zbyt małe dozowniki łazienkowe często trzeba napełniać, co wiąże się z dodatkowymi obowiązkami, 
  • w dużych dozownikach, z których rzadko kto korzysta, może zasychać mydło. Dlatego też urządzenia te warto czyścić od środka, przy okazji ich regularnego uzupełniania.