Dozownik mydła - zalety i wady

Dozownik mydła – zalety i wady

Wygodne dozowniki łokciowe można dziś znaleźć w prawie każdej publicznej toalecie. Co więcej, współcześni użytkownicy są do nich tak przyzwyczajeni, że chętnie instalują dozowniki do mydła w płynie w domu. W związku z taką popularnością asortyment tych akcesoriów higienicznych stale się powiększa o coraz bardziej unowocześnione i funkcjonalne modele.

Zalety dozowników do mydła bezdotykowych

Dozowniki łokciowe, automatycznego napełniania to praktyczne urządzenia dozujące, które dozują ściśle określoną porcję materiałów eksploatacyjnych, najczęściej mydła w płynie, poprzez aktywację czujnika reagującego na ciepło. Najczęściej dozowniki łokciowe mają nieusuwalny zbiornik wielokrotnego użytku, do którego wlewa się mydło, środki antyseptyczne i inne możliwe materiały.

Dozowniki łazienkowe z wbudowanym ekranem dotykowym kupują najczęściej osoby, dla których ważna jest kwestia higieny. Są uważane za najbardziej higieniczne. Fakt, że użytkownicy nie dotykają dozownika, zmniejsza ryzyko zakażenia krzyżowego i szkodliwych bakterii. Kolejną niezaprzeczalną zaletą, jaką mają pojemniki na mydło, jest ekonomiczne zużycie. Wynika to z faktu, że wydaje stałą porcję, która wystarcza na jedno użycie. W ten sposób dozownik ogranicza zużycie użytkownika i zmniejsza zużycie do możliwie najniższego poziomu.

Dozowniki są wygodne

Uniesienie dłoni jest łatwiejsze niż naciśnięcie przycisku lub dźwigni. Ręczna zasada pracy często prowadzi do kumulacji kolejek w placówkach o dużym i średnim natężeniu ruchu. To z kolei może negatywnie wpłynąć na reputację samej instytucji. Dozowniki do mydła wyposażone są w stylową, wandaloodporną obudowę, która nie tylko świetnie wygląda w każdym nowoczesnym wnętrzu, ale także chroni przed kradzieżą czy aktami wandalizmu.

Dozowniki bezdotykowe mają swoje wady. Dozowniki automatyczne często pracują z siecią elektryczną, co jest dodatkowym kosztem utrzymania. I w przeciwieństwie do urządzeń z wymiennymi wkładami, przed nalaniem płynu zbiornik należy dokładnie umyć, a samo tankowanie zajmuje więcej czasu. Sprawdź: https://www.ole.pl/category/dozowniki-lokciowe