W saszetkach czy dolewane? Jakie mydło wybrać?

W saszetkach czy dolewane? Jakie mydło wybrać?

Chcesz kupić odpowiednie dozowniki do mydła, a nie wiesz na jaki model powinieneś się zdecydować? Ten wpis jest zatem dla Ciebie! Poniżej przedstawimy Ci plusy oraz minusy mydła dolewanego, jak i jednorazowego w saszetkach. Warto jest pochylić się nad tym tematem, gdyż raz zakupiony dozownik łazienkowy to inwestycja, która sprawdzi się na przestrzeni lat. 

Zawsze opłacalne mydło dolewane 

Pojemniki na mydło dolewane to modele, z którymi najczęściej można zetknąć się w publicznych, czy też biurowych toaletach. Nie są one drogie i bez problemu, gdy nadejdzie taka konieczność, można je uzupełniać zakupioną substancją – a ta nie należy do najdroższych. Mydło w kanistrach np. 10 litrowych jest znacznie tańsze niż w jednorazowych saszetkach. Ponadto dzięki jednemu takiemu pojemnikowi można napełnić kilka dyspenserów w całym budynku.

Mówiąc o tego typu dozownikach do mydła w płynie należy również wspomnieć o tym, że raz na jakiś czas warto jest je przeczyścić od środka – dzięki temu zapobiegnie się odkładaniu zaschniętych resztek substancji. 

Większy poziom czystości – mydło w saszetkach 

Na przystosowane do wkładów jednorazowych dozowniki do mydła decydują się często właściciele obiektów, którzy muszą przestrzegać określonych norm oraz przepisów. Saszetki tego typu są droższe niż mydło w kanistrze, jednak zapewniają większy poziom higieny (nie odkłada się w nich zaschnięte mydło). Warto jednak wspomnieć, że stanowią one produkt stosunkowo nowy, dlatego też dostępne są one na chwilę obecną w kilku rodzajach. Dozowniki do mydła tego typu szybko się uzupełnia – zużytą saszetkę się wyrzuca i zastępuje nową.