Dyspenser na mydło w pianie czy płynie?

Dyspenser na mydło w pianie czy płynie?

Dozowniki do mydła uznawane są współcześnie za podstawowe wyposażenie każdej łazienki. W zależności od miejsca natknąć się można na nie w wersji bezdotykowej, łokciowej, na przycisk, czy też pompkę. Są one proste w użyciu oraz pozwalają zachować higienę na najwyższym poziomie. Dozowniki łazienkowe mogą również aplikować na dłonie pianę bądź też płyn. Która z tych opcji jest lepsza? 

Dyspensery na mydło w pianie 

Urządzenia, jakimi są dozowniki do mydła w pianie, są stosunkowo czymś nowym na rynku. Przez ten krótki czas zdążyły jednak zgromadzić wokół siebie grono zwolenników, ponieważ:

  • pianka jest bardziej ekonomiczna i wolniej się zużywa – płyn nie jest rozcieńczany, zaś napowietrzany, dzięki czemu starcza go na dłużej, 
  • aplikowanej na dłonie piany jest bardzo dużo – dzięki temu użytkownicy często poprzestają na jednym dozowaniu,
  • piana dużo szybciej mydli się na rękach i spłukuje – nie pozostawia efektu śliskich rąk. 

Mówiąc o tego typu dozownikach do mydła trzeba wspomnieć również o ich cenie – nie należy ona do najniższych. W obliczu rzeczywistych oszczędności może się ona jednak szybko zwrócić. 

Dyspensery na mydło w płynie 

Dozowniki do mydła w płynie to najpopularniejsza odsłona tych urządzeń. Uzupełniane są one dolewanym mydłem, które sprzedawane jest w dużych objętościowo kanistrach – przekłada się to na atrakcyjną cenę. Tego typu dozowniki łazienkowe nie pomogą jednak zaoszczędzić. Dużo osób, podczas jednorazowego użycia, pobiera często nie jedną, a dwie, trzy porcje mydła, co przekłada się na jego szybsze zużycie.