Dlaczego warto wybrać dozowniki do mydła?

Dlaczego warto wybrać dozowniki do mydła?

Dozowniki łokciowe są przeznaczone do dozowania detergentu bez bezpośredniego kontaktu człowieka z urządzeniem. Zapobiega to rozprzestrzenianiu się zarazków i zapewnia wyższy stopień higieny, co jest ważne w przestrzeni publicznej.

Jak działa dozownik do mydła?

Pojemniki na mydło zawierają określoną ilość płynu myjącego. Kiedy użytkownik zbliża ręce do urządzenia, specjalny czujnik wysyła sygnał do podajnika i odmierza z góry określoną ilość mydła. Dozowniki do mydła są szczególnie przydatne dla osób niepełnosprawnych: nie muszą podejmować dodatkowych wysiłków. Dozowniki bezdotykowe mogą być używane w następujących instytucjach społecznych:

  • Szpitale, przychodnie, gabinety lekarskie
  • Hotele, hostele
  • Stołówki, restauracje, kawiarnie
  • Szkoły, instytuty
  • Stacje kolejowe, lotniska
  • Kompleksy sportowe, teatry, muzea
  • Przedsiębiorstwa, centra biurowe.

Ponadto dozowniki automatyczne są dziś aktywnie wykorzystywane nie tylko w miejscach publicznych, ale także w domu.

Zalety urządzeń ściennych

W zależności od metody montażu, dozowniki do mydła w płynie są dostępne z montażem poziomym i ściennym. Te ostatnie są bardziej optymalne dla instytucji publicznych. Dozowniki łazienkowe to brak ryzyka przewrócenia urządzenia. Wygoda podczas napełniania dozownika detergentem.

Istnieje możliwość dobrania modelu pasującego do wystroju pomieszczenia. Lepiej jest skorzystać z usług specjalistów w celu zainstalowania urządzenia, ponieważ pomoże to uniknąć zakłóceń w układzie dozowania detergentu. Materiałem do produkcji automatycznych dozowników mydła w płynie jest akrylonitryl-butadien-styren (tworzywo ABS). Jest odporny na wstrząsy, wilgoć, nie podlega agresywnym wpływom środowiska, a jednocześnie stosunkowo niedrogi.