Dozowniki - wygoda i higiena

Dozowniki – wygoda i higiena

Dozowniki do mydła bezdotykowe prawie wszędzie zastąpiły mydło w postaci stałej. Dozowniki łokciowe stały się powszechne w budynkach użyteczności publicznej i centrach handlowych, a także w zakładach przemysłowych.

Higiena i praktyczne wykorzystanie

Badania przeprowadzone przez naukowców w latach 60. XX wieku wykazały, że w większości przypadków mydło w kostce w miejscach publicznych jest silnie zanieczyszczone. Po umyciu tym mydłem na twoich rękach znajduje się 25 razy więcej zarazków i bakterii. To dlatego dozowniki bezdotykowe stały się powszechne w budynkach użyteczności publicznej i centrach handlowych, a także w zakładach przemysłowych.

Dozowniki łazienkowe mogą być mechaniczne lub automatyczne (ekran dotykowy), zbiorcze lub nabojowe, montowane na ścianie lub w stojaku. W każdym przypadku wszystkie różnią się nieco zasadą tankowania i pracy. Dozowniki do mydła w płynie różnią się materiałem – są plastikowe i metalowe (wandaloodporne). Możesz wybrać wersję bez zamka lub z zamkiem, jeśli chcesz zabezpieczyć dozownik przed niepowołanym otwarciem.

Dozowniki nadają się do wszystkiego

Jest wiele innych produktów, które można dozować za pomocą specjalistycznych dozowników: kremy ochronne i naprawcze, żel pod prysznic, pasty oczyszczające, środki dezynfekujące. Pojemniki na mydło są wygodne i skuteczne. System ochrony skóry składa się z trzech etapów – nałożenia kremu ochronnego przed pracą, oczyszczenia w porze obiadowej i po pracy oraz nałożenia kremu regenerującego na koniec dnia.

Jeśli dozowniki automatyczne wszystkich tych produktów znajdują się w jednym miejscu, w kabinie prysznicowej, pracownicy są bardziej zmotywowani do korzystania z całej gamy produktów – wszystkie kremy i pasty są widoczne i zawsze dostępne.